Rusza sezon na truskawki! Wiemy, gdzie można kupić owoce w atrakcyjnej cenie

Choć sezon truskawkowy zwyczajowo zaczyna się w czerwcu, to popularna sieć sklepów już zaczęła sprzedaż rozchwytywanych owoców. W Biedronce otrzymamy je w oszałamiająco niskiej cenie!

Truskawki 2022. Wkrótce wystartuje sezon truskawkowy

Sezon truskawkowy zazwyczaj zaczyna się na przełomie maja i czerwca. Wtedy wiele osób wyrusza na zakupy, aby móc później delektować się czerwonymi owocami. W tym roku, z uwagi na inflację, ceny mogą być zaskakujące. Niedawno Katarzyna Bosacka podzieliła się zdjęciem, na którym pokazała stragan truskawek. Cena za kilogram pyszności wynosiła 13 zł za kilogram. Pod wpisem prezenterki wywiązała się spora dyskusja, ponieważ w wielu miejscach takie ceny za ten owoc są rzadkością. W komentarzach internauci wskazywali, że gdzieniegdzie truskawki kosztują ponad 20 zł za kilogram.

Biedronka. Truskawki trafiły do sklepów w atrakcyjnej cenie

Biedronka poinformowała w swoim komunikacie prasowym, że z uwagi na sprzyjającą aurę i piękną pogodę przyspiesza początek sezonu truskawkowego. Czerwony owoc polskiego pochodzenia trafił właśnie na sklepowe półki. Jak podaje sieć sklepów, rodzime truskawki pochodzą z Mazowsza i Wielkopolski. Przysmak z upraw szklarniowych oraz tunelowych będzie można kupić w atrakcyjnej cenie: 14,27 zł za opakowanie 500 g.

Sezon truskawkowy 2022. Kiedy się zaczyna i ile potrwa?

Wielu z nas co roku z wytęsknieniem czeka na truskawki. Pełen sezon na te czerwone owoce zaczyna się jednak pod koniec maja i trwa najczęściej do końca czerwca lub lipca. Jeśli mamy wyjątkowo obfity rok, truskawki w naszym kraju zbierane są dłużej, dlatego można je spotkać na sklepowych półkach nawet we wrześniu lub w październiku. Co ciekawe, są one obecnie tańsze, niż w tym samym czasie rok i dwa lata temu.

Rossmann nieźle zaszalał z promocjami. Obniżki cen przekraczają 60%
W nowej gazetce Rossmanna nie brak kuszących promocji. Sieć obniżyła ceny wielu kosmetycznych hitów. Niektóre produkty dostaniemy teraz nawet ponad 60% taniej.

Oceń ten artykuł 0 0