Szczecin sprzedaje parkomaty! Za ile można kupić urządzenia?

Szczecin wystawił na sprzedaż swoje urządzenia do poboru opłat za parkowanie. Parkomaty można kupić od szczecińskiej spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne, która ogłosiła przetarg na ich sprzedaż. Do kupienia jest prawie 300 urządzeń. Za ile możemy kupić sobie parkomat?

Szczecin sprzedaje parkomaty

Szczecin wystawił na sprzedaż parkomaty, które służyły mieszkańcom miasta od 2007 roku. Czy to zapowiedź końca strefy płatnego parkowania w stolicy województwa zachodniopomorskiego? Niestety, dla kierowców mamy złe informacje. Parkomaty Parkeon Stelio Solar TX zostały po prostu zastąpione nowymi urządzeniami.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez miasto, automaty mogą pracować w temperaturze od -20 do 55 stopni Celsjusza. Wykonane zostały z nierdzewnej i kwasoodpornej stali. Są zasilane autonomicznie przez baterię typu solar. Płatności dokonuje się w nich bilonem lub kartą bezstykową, urządzenia nie wydają reszty. Parkomaty wyposażono w ekran wyświetlający informacje parkingowe, kontroler autentyczności monet i zabezpieczenia antywłamaniowe. Ponadto, automaty posiadają łączność GPS umożliwiającą ich programowanie.

fot. Nieruchomości i Opłaty Lokalne Sp. z o.o.

 

Za ile można kupić parkomat?

Parkomaty można obejrzeć w siedzibie Nieruchomości i Opłat Lokalnych w Szczecinie przy ul. Piotra Skargi 20. Ile trzeba zapłacić za zakup urządzenia do poboru opłat? Cena wywoławcza została ustalona na 738 zł. Zgodnie z zasadami przetargu, kupujący mogą nabyć dowolną ilość urządzeń. Do sprzedania jest 296 automatów.

O tym, w czyje ręce trafią parkomaty, zadecyduje rozstrzygnięcie przetargu. Do 12 lipca 2021 roku do godz. 10:00 można składać oferty na zakup urządzeń. Najpóźniej 15 lipca ogłoszone zostaną wyniki postępowania. Co ważne, w zgłoszeniu przetargowym oprócz samych kosztów parkomatów należy doliczyć wydatki związane z transportem i usunięciem szczecińskiego oznakowania. 

Jeśli chcecie zakupić parkomat, możecie to zrobić na stronie NIOL Szczecin.

Kuriozalne zachowanie kierowcy! Zablokował pas, bo... chciał zrobić zdjęcie [WIDEO]
W sieci regularnie pojawiają się nowe nagrania, które pokazują, że pomysłowość ludzka nie zna granic. Absurdy drogowe zaskakują i są doskonałym dowodem na to, że po kierowcach można...

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze