Takiego protestu jeszcze w Rosji nie było. Idole młodego pokolenia przeciwko wojnie [WIDEO]

Idole hipsterów - zespół Shortparis - zjednoczyli swoje siły z Chórem rosyjskich Weteranów II Wojny Światowej i Służby Wojskowej. Wszystko po to, aby pokazać swój bezprecedensowy sprzeciw wobec wojny w Ukrainie. To nagranie podbija świat!

Takiego protestu jeszcze Rosja nie widziała

Do sieci trafił niesamowity, wymowny teledysk, w którym pierwsze skrzypce gra protest przeciwko wojnie w Ukrainie. W klipie, którego pomysłodawcami jest rosyjski zespół Shortparis, wziął udział Chór Weteranów II Wojny Światowej i Służby Wojskowej im. Kozłowa.

Weterani Armii Czerwonej przeciwko wojnie

Grupa Shortparis jest obecnie jednym z najsłynniejszych rosyjskich zespołów muzycznych o statusie eksperymentalnym. Formacja została założona w Petersburgu w 2012 roku. Lider Shortparis, to wokalista Nikołaj Komiagin. Młodzi muzycy odważali się stworzyć nietypowy, ale bardzo wymowny protest, w który zaangażowali się byli członkowie Armii Czerwonej zrzeszeni w Chórze Weteranów II Wojny Światowej i Służby Wojskowej im. Kozłowa.

Połączyli siły, aby wywalczyć pokój

Weterani wraz z muzykami z zespołu Shortparis stworzyli teledysk do utworu „Sad jabłoni”. Piosenka ta została wydana już rok temu, ale dopiero teraz grupa zdecydowała się wyprodukować klip. Na wideo widać byłych żołnierzy Armii Czerwonej ubranych w odświętne mundury. Stoją oni na scenie ustawionej pośrodku ośnieżonego pola. U podnóża czerwonej estrady rozpościerają się rozrzucone jabłka. Przekaz płynący z wideo jest wymowny i jednoznaczny. Młodzi artyści i weterani – nie zważając na różnice pokoleniowe – zjednoczyli się w muzycznym proteście. Za pośrednictwem piosenki wyrażają sprzeciw wobec wojennej agresji.

Agresja Rosji na Ukrainę trwa! 

24 lutego, w godzinach porannych prezydent Rosji, Władimir Putin dokonał ataku na Ukrainę. Rozpoczął zbrojną agresję z trzech stron państwa. Wszczął wojnę totalną licznymi bombardowaniami i atakami, nie tylko na ukraińskie wojsko, ale również na ludność cywilną. Wielu Ukraińców nadal ucieka do Polski i krajów europejskich. Przywódcy największych państw jednoczą się, by zapobiec dalszemu rozlewowi krwi i uchronić Ukrainę przed imperialnymi zapędami Putina. Zacięta i bohaterska batalia Ukraińców w obronie ojczyny wciąż trwa!

Czytaj też:

Ukrainka dała koncert pośród zgliszczy Kijowa. To nagranie rozdziera serce [WIDEO]
Opublikowane wideo rozdziera serce! Obrazy po bombardowaniach w Ukrainie codziennie trafiają do sieci. Lecz to nagranie wyciska łzy z oczu! Ukraińska fortepianistka ostatni raz zasiadła do ukochanego instrumentu, aby zagrać...

Zobaczył to cały świat! Mała dziewczynka w bunkrze śpiewa hit Disney'a. Jej marzenie się spełniło [WIDEO]
Autorka materiału opatrzyła post wyczerpującym opisem, w którego treści zawarła mocne zdanie: "Patrzcie Rosjanie, przeciwko komu walczycie"... To wzruszające nagranie opublikowała Marta Smekhova. Wideo...


RMF Ukraina to specjalna stacja nadająca bez reklam dla naszych ukraińskich przyjaciół. To tam przez całą dobę informujemy o tym, gdzie uzyskać pomoc. Przekazujemy wiadomości o organizacjach charytatywnych, możliwościach znalezienia noclegu, na temat opieki zdrowotnej czy o sposobach poszukiwania pracy. Informacje są nadawane po ukraińsku i angielsku. Gramy całą dobę bez reklam.

Można nas słuchać w Internecie na RMFon.pl, od Przemyśla aż po sam Lwów na 98,6 FM i w Hrubieszowie na 93,3 FM.


Oceń ten artykuł 0 0