Ten utwór przebił "Titanica" i Adele... Wybrano najsmutniejszą piosenkę [WIDEO]

Są takie piosenki, które "uderzają" w bardziej melancholijne tony i kojarzą się ze smutnymi momentami... Muzyka towarzyszy nam każdego dnia. Słuchamy jej z różnych powodów, między innymi dlatego, że wywołuje wiele emocji. Niedawno wybrano taki utwór, któremu nadano miano najsmutniejszego.

Najsmutniejsza piosenka, to…

Tytuł najsmutniejszej piosenki należy do kawałka R.E.M. „Everybody Hurts”. Z ankiety przeprowadzonej wśród 2 tys. słuchaczy wynika, że utwór R.E.M. z 1992 roku wyprzedził w rankingu poruszający hit irlandzkiej wokalistki Sinead O'Connor „Nothing Compares 2 U” i „Tears in Heaven” Erica Claptona. W pierwszej piątce znalazły się także piosenki „I Will Always Love You” w wykonaniu Whitney Houston oraz „Yesterday” zespołu The Beatles. 

„Wyciskacze łez”…

Zdaniem 48% badanych muzyka ma duży wpływ na nasz nastrój. Słuchacze zapytani o ich stosunek do smutnych utworów, wskazali, że sięgają po nie w bardziej nostalgicznych chwilach (36 %). Natomiast 24 % respondentów przyznaje, że takie piosenki towarzyszą im po zawodzie miłosnym lub pożegnaniu ukochanej osoby. Mimo że większość z tych utworów określanych jest jako „wyciskacze łez”, to niemal 50% z nas, twierdzi, że smutne piosenki mogą wypłynąć na poprawę humoru. Na taki stan rzeczy wskazują także badania naukowe.

Ranking najsmutniejszych piosenek

Pierwszą dziesiątkę zestawienia najsmutniejszych piosenek zamykają utwory Adele „Someone Like You”, hit z filmu „Titanic” – „My Heart Will Go On” Céline Dion, Roy Orbison z utworem „Crying”, Eric Carmen i jego piosenka „All By Myself” i „Angel” Robbiego Williamsa.

Źródło: PAP

Czytaj też:

Gusta muzyczne Polaków... Kto jakich utworów słucha? Jest konkretna "reguła"
Miłośników muzyki jest wielu. Od dawna zastanawiano się od czego zależą preferencje muzyczne? Sprawie przyjrzeli się socjologowie z Polskiej Akademii Nauk. Udowadniają oni, że gusta muzyczne...

Oceń ten artykuł 0 0