To już 20 lat, odkąd wybrano najśmieszniejszy żart na świecie. Czy nadal jest zabawny?

We współczesnym świecie słyszymy sporo rozmaitych żartów. Ich znajomość może pomóc nam rozładować napięcie w różnych sytuacjach. Ciekawostką jest, że 20 lat temu wybrano najzabawniejszy żart świata. Znacie go?

Nietypowy plebiscyt

20 lat temu przeprowadzono pewien ciekawy eksperyment. Za pomocą strony internetowej zapytano 1,5 miliona osób o najśmieszniejszy żart. System losował 5 dowcipów z ponad 40 tysięcy dostępnych w bazie. Ankietowany wybierał więc najzabawniejszy jego zdaniem żart z przedstawionych mu pięciu. Na podstawie głosów wybrano ten kawał, który okazał się najczęściej wybieranym w ankiecie. Czego dotyczył? I co mówi o poczuciu humoru 20 lat temu? Żart przedstawiamy poniżej:

Najśmieszniejszy żart na świecie

Spośród 40 tysięcy dowcipów, najzabawniejszy okazał się ten:

Dwóch myśliwych szło przez las, kiedy nagle jeden z nich upadł. Drugi zadzwonił w panice na pogotowie.
– Mój przyjaciel nie żyje! Co mam zrobić? – spytał.
– Proszę się uspokoić. Najpierw musimy ustalić, czy na pewno nie żyje – odpowiedział operator.
Zapada cisza, a po chwili w słuchawce słychać strzał.
– OK, co teraz? – spytał myśliwy.

W Polsce najsłynniejszymi dowcipami od zawsze były te o Jasiu czy Polaku, Niemcu i Rusku. Czy żart o myśliwych trafia w dzisiejsze gusta? To zależy. Humor, podobnie jak mnóstwo innych rzeczy, zmienił się na przestrzeni tych 20 lat. Niektórych ten dowcip może bawić, niektórych w ogóle nie śmieszyć, a dla innych może się on okazać zbyt czarnym humorem.  

Czy Słońce wybuchnie? Co stanie się z Ziemią? Naukowcy znają odpowiedź!
Bez Słońca życie na Ziemi nie jest możliwe. Warto jednak wiedzieć, że życie gwiazdy nie będzie trwać wiecznie. Nie będzie ona wyglądać i działać tak samo przez cały czas swojego istnienia. Co czeka Słońce w przyszłości?

Źródło: National Geographic

Oceń ten artykuł 1 0

Ogólna ocena To już 20 lat, odkąd wybrano najśmieszniejszy żart na świecie. Czy nadal jest zabawny? to: 100% / 100%, uzyskana z: 1 głosów.
Komentarze