Wypadek na polu. Przygniótł go ciągnik. Co z rolnikiem?

Liczba wypadków przy pracach rolniczych? Zdarzenie, które miało miejsce w Dobrzeszowie, to nie pierwszy taki przypadek. Interweniowały trzy zastępy straży pożarnej. Rolnika przygniótł ciągnik. 70-letni mężczyzna nie żyje.

Rolnik nie żyje

W Dobrzeszowie w powiecie kieleckim doszło do śmiertelnego wypadku. 70-letni mężczyzna zginął przygnieciony przez ciągnik. Bryg. Marcin Nyga z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach tłumaczy, że do zdarzenia doszło około godziny 17 w środę 13.10.2021 roku. Ciągnik rolniczy miał przewrócić się na 70-latka. Mimo interwencji trzech zastępów straży pożarnej, mężczyzny nie udało się uratować. Jak do tego doszło? Według relacji oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji podkom. Karola Macka, kierujący maszyną mężczyzna próbował wyciągnąć unieruchomiony traktor. Jak czytamy na stronie Polskiej Agencji Prasowej:

Maszyna, którą prowadził, w pewnym momencie się przewróciła i przygniotła rolnika. Wskutek poniesionych obrażeń poniósł on śmierć. Trwa szczegółowe wyjaśnianie okoliczności zdarzenia – przekazał Macek.

Wypadki przy pracach polowych w liczbach

Dane KRUS-u wskazują, że od początku roku w woj. Świętokrzyskim do oddziału regionalnego KRUS w Kielcach zgłoszono ponad 440 wypadków przy pracach w rolnictwie. Do niefortunnych zdarzeń dochodzi najczęściej w trakcie użytkowania maszyn w złym stanie technicznym, z powodu nieodpowiedniej odzieży, rutyny i pośpiechu

Tragedia na budowie. Runął ponad 30-metrowy dźwig. Nie żyje jedna osoba
Tragiczny wypadek w Szklarskiej Porębie w województwie dolnośląskim. Na placu budowy runął 35-metrowy dźwig. Nie żyje jedna osoba. Przyczyny tragedii będzie badać policja pod nadzorem prokuratora.

Źródło: PAP

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze