Krakowska Akademia Klimatu

KRAKOWSKA AKADEMIA KLIMATU to wyjątkowy projekt edukacyjny skierowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych łączący wiedzę na temat ochrony środowiska z pokazami filmowymi najlepszych filmów ekologicznych ostatnich lat połączonych z dyskusjami z twórcami filmów, ekspertami ONZ, przedstawicielami Miasta Krakowa odpowiedzialnymi za politykę zrównoważonego rozwoju. Zajęcia w ramach Krakowskiej Akademii Klimatu odbywają się sali kina Kijów Centrum i są całkowicie bezpłatne!

Krakowska Akademia Klimatu

Akademia jest organizowana przy współudziale Fundacji Green Festival, Urzędu Miasta Krakowa oraz UN Global Compact.

Formularz rejestracyjny znajdziesz pod linkiem: https://www.greenfestival.pl/akademiaklimatu/

Zachęcamy do zgłaszania szkół do udziału w zajęciach Akademii. Dokładny harmonogram poniżej, a formularz zgłoszeniowy obok.

TERMINY SPOTKAŃ:

22 marca – AKTYWIZM KLIMATYCZNY

20 kwietnia - FAST FASHION

11 maja – KONSUMPCJONIZM

8 czerwca – MISJA KLIMAT 

PROGRAM AKADEMII | 22 marca 2022: 

  • 9:00 – powitanie, przedstawienie gości
  • 9:10 – pokaz filmu PIĘKNA ROBOTA (reż. P. Biedroń) oraz dyskusja nt. smogu z udziałem młodzieży, reżysera i przedstawiciela Miasta.
  • 10:00 – pokaz filmu NADZIEJA UMIERA OSTATNIA  (reż. J.L.Ramsey) oraz dyskusja nt. młodzieżowego aktywizmu klimatycznego z reżyserem i bohaterami filmu.
  • 11:45 – quiz klimatyczny
  • 12:00 – „Czy w pogoni za szczęściem wpadniemy w przepaść” – prelekcja nt. zmian klimatycznych na Ziemi prowadzona przez Kamila Wyszkowskiego – szefa UN Global Compact Network Poland.

Zaproszeni goście

Kamil Wyszkowski – Od 2002 roku pracownik Organizacji Narodów Zjednoczonych. Od 2004 roku Przedstawiciel Inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ Global Compact w Polsce (United Nations Global Compact – UNGC), koordynującej z ramienia ONZ współpracę z biznesem, miastami, uczelniami wyższymi oraz organizacjami pozarządowymi. Od 2014 roku w Radzie Ekspertów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju ds. Innowacji w gospodarce i innowacji społecznych. Od 2016 roku w gronie członków zespołu ds. innowacji w Ministerstwie Rozwoju. Jest stałym komentatorem w TVN 24 Biznes i Świat, POLSAT oraz TOK FM.

Piotr Biedroń – Reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Piotr jest pomysłodawcą i współzałożycielem BNP Paribas Green Film Festival. W 2017 roku stworzył krótkometrażowy film „PM 2.5 FILM”, a w 2019 „Good Job, w których podniósł temat smogu, niebezpiecznego zanieczyszczenia powietrza, które jest poważnym problemem w Polsce. Film rozbrzmiał w całym kraju i podsycił dyskusję o potrzebie walki o czyste powietrze. Został doceniony na wielu festiwalach na całym świecie, zdobywając wiele nagród.

Jonathan L. Ramsey – reżyser, producent – Amerykanin mieszkający w Polsce od 2010 r. Jest reżyserem niezależnych, osobistych dokumentów dotykających istotnych kwestii społecznych, takich jak środowisko naturalne, altruizm, poczucie wyobcowania. Jego film „Nadzieja umiera ostatnia” – to projekt filmowy, który się skupia  na pytaniu: Jak to jest być młodym aktywistą klimatycznym w Polsce w tym momencie w historii? To dzieło sztuki dokumentalnej o charakterze zarówno osobistym jak i uniwersalnym.