hity na MAXXa
hity na MAXXa

WŁOwimy Talenty 2 - Wyniki Gali Finałowej

Wielka Gala Finałowa drugiej edycji konkursu WŁOwimy Talenty już za nami! Na scenie Centrum Kultury Browar B we Włocławku stanęło 9 finalistów wyłonionych w trzech kategoriach - taniec, muzyka oraz talent internautów.

Wyłowiliśmy najlepsze talenty w Polsce!

WŁOwimy Talenty 2 - Wyniki Gali Finałowej

Fot. materiały prasowe

„To święto talentu i pasji” — tak o wydarzeniu powiedziała prowadząca galę Patricia Kazadi, artystka, wyjątkowa postać telewizyjna, która prowadziła takie programy jak Mam talent! czy X Factor.

W jury zasiedli — nita, młoda wokalistka, której singiel „Wars” bije rekordy popularności, Nick Sinckler — wokalista i osobowość sceniczna, którą możemy obecnie oglądać w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, oraz Majkel Kalcowski — przewodniczący jury, tancerz, choreograf, który na co dzień pracuje z największymi gwiazdami polskiej sceny.

Każdy z finalistów dał z siebie 100%, więc  publiczność na włocławskiej sali przeżyła niesamowity, pełen emocji artystyczny wieczór. Oprócz finalistów, na specjalne zaproszenie organizatora — fundacji We are for U — w czasie Gali Finałowej wystąpiły również siostry Aleksandra i Alicja Łukasiewicz, półfinalistki tegorocznej edycji, pokazując, że taniec i pasja nie mają żadnych barier.

W kategorii „Taniec”, serca jurorów skradła pochodząca z Bydgoszczy Aleksandra Szałowicz. Autorska choreografia, dedykowana niedawno utraconej bliskiej osobie, sprawiła, że widownia na trzy minuty zamilkła. Zaraz po jej występie Nick Sinckler powiedział „To jest występ na miarę finału!”.

Z kolei spośród muzyków na szczycie podium stanęła Beata Szewczyk. Dwudziestolatka, która swoją przyszłość wiąże z produkcją muzyczną, wykonała utwór Olivii Rodrigo „Can’t catch me now” — korzystając z techniki loopowania i grając na pianinie i gitarze, niejako wyprodukowała tę piosenkę w swojej wersji na żywo przed publicznością.

To również Beata Szewczyk została zdobywczynią nagrody specjalnej, więc to ją zobaczymy w 2024 roku na koncercie w ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W tym roku pojawiła się także trzecia kategoria, czyli „Talent Internautów” — dzięki niej publiczność również mogła wcielić się w rolę jurorów i zagłosować na swojego faworyta bądź faworytkę. Zdobywając ponad 500 głosów, konkurencję pokonała Nikola Chmiel — młoda dziewczyna tańcząca już od 6. roku życia, której marzeniem jest pojawianie się na największych scenach. Czy dzięki temu wyróżnieniu jej marzenie wkrótce się spełni?

Galę zakończył koncert nity, która wraz z zespołem wykonała kilka utworów ze swojej debiutanckiej płyty „Nitki”, w tym — premierowo — nową, rockową wersję piosenki „Ex”.