Zakupy mebli kuchennych w Salonach Agata - opinie i wszystko, co warto o nich wiedzieć

Salony Agata to jedna z największych polskich sieci meblowych. Posiada 32 salony stacjonarne oraz sklep internetowy. Czy wielkość idzie w parze z renomą i zaufaniem? Jak markę odbierają konsumenci? Sprawdziliśmy najnowsze opinie oraz to, jak wprowadzenie flagowego systemu mebli kuchennych wpłynęło na rozpoznawalność marki.

Agata Meble – spółka z polskim kapitałem i długą historią

Marka Agata zaistniała na polskim rynku ponad 60 lat temu, rozpoczynając swoją działalność w 1952 r. pod nazwą „Bytomskie Fabryki Mebli”. Po szeregu przeobrażeń, które przyczyniły się do dynamicznego rozwoju firmy, obecnie jest to spółka akcyjna z wyłącznie polskim kapitałem. Oferta Salonów Agata obejmuje meble i dodatki do salonu, sypialni, jadalni, kuchni, pokoju dziecięcego i młodzieżowego, a asortyment stale się poszerza. Ma na to wpływ współpraca z kolejnymi dostawcami z Polski i zagranicy, których obecnie jest już ponad 250, a liczba ta stale się zwiększa.

Zakupy mebli kuchennych w Salonach Agata - opinie i wszystko, co warto o nich wiedzieć

Historia Salonów Agata sięga 1952 roku

Meble kuchenne Qubik – kamień milowy w historii firmy

Kamieniem milowym w historii firmy okazało się wprowadzenie do oferty flagowej serii mebli kuchennych Qubik. Czym się wyróżniają?

Modułowe meble kuchenne Qubik to odpowiedź na potrzeby klientów, którzy w projektowaniu kuchni preferują indywidualne podejście oraz dopasowanie do własnego gustu i upodobań. Klienci mają do wyboru szafki górne i dolne w kilku wielkościach, które różnią się między sobą wewnętrznym układem półek i szuflad oraz mechanizmem otwierania. Słupki kuchenne pozwalają na dowolne umieszczenie w nich sprzętów AGD, takich jak kuchenka mikrofalowa czy piekarnik. Są też odpowiednio zróżnicowane pod względem wielkości przestrzeni na lodówkę.

Klienci wyjątkowo cenią sobie to rozwiązanie – wybierając meble z oferty Qubik, mogą urządzić nie tylko ponadczasową kuchnię, która odzwierciedla ich styl, ale przede wszystkim funkcjonalne pomieszczenie niemal z każdej, nawet pozornie nieustawnej przestrzeni. Co więcej, szerokie grono doradców, projektantów i ekspertów pomoże zaprojektować kuchnię z wykorzystaniem dowolnego systemu z oferty zarówno stacjonarnie, jak i online.

Projektowanie kuchni online można przeprowadzić także samodzielnie poprzez usługę bezpłatnego planera w widoku 3D. Co ważne, utworzony przez klienta projekt będzie transparentny, ponieważ automatyczna wycena aranżacji sumuje koszt kuchennej zabudowy. 

Agata Meble – opinie konsumentów

Ocena marki jest analizowana przez ośrodki badawcze, dzięki czemu wnioski z badań mogą mieć wpływ na otaczającą nas rzeczywistość. Jak spółka Agata wypadła w badaniach? 

„Polska marka dla każdego, bliska ludziom i oferująca wysokiej jakości produkty” – tak o marce Agata wypowiedzieli się konsumenci w badaniu przeprowadzonym przez Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna w lipcu 2020 r.

Salony Agata uczestniczą ponadto w Programie Zaufane Opinie Ceneo.pl. Jest to największy i najpopularniejszy system rekomendacji sklepów internetowych i produktów w Polsce. Odznaka Zaufane Opinie, którą cieszy się sklep internetowy agatameble.pl, oznacza zebranie minimum 90% pozytywnych ocen w ciągu ostatnich 30 dni. Wskazuje także na fakt, że sklep jest często wybierany przez użytkowników oraz daje gwarancję, że wszystkie opinie zostały dodane przez osoby, które faktycznie dokonały zakupu. Taka opinia – zarówno pozytywna, jak i negatywna, jest wiarygodna. Klienci wystawili Salonom Agata ocenę 4,5 (bardzo dobry). Ponadto firma otrzymała wyróżnienie „Dbam o Klienta”, które komunikuje szczególną dbałość o wyjaśnianie ewentualnych nieporozumień i wątpliwości.

Podsumowanie

Godna zaufania firma nie istnieje od wczoraj. Ma historię, siedzibę i wypracowaną pozycję, a co najważniejsze – idzie z duchem czasu, rozumiejąc grupę konsumentów, do której kieruje asortyment. Meble kuchenne skrojone na miarę potrzeb nowoczesnego klienta to tylko kropla w morzu artykułów wyposażenia wnętrz, jakie znajdziemy w asortymencie salonu meblowego. A wszystko po to, by każdy nowy zakup w Salonie Agata był spełnieniem marzeń o funkcjonalnych i pięknych wnętrzach czytamy na stronie.