Emily Ratajkowski przedstawia się po polsku i uczy fanów poprawnej wymowy

Projektantka mody Tory Burch udostępniła na swoim profilu nagranie rozmowy Emily Ratajkowski z dziennikarką. Modelka polskiego pochodzenia demonstruje, jak jej nazwisko wymawia się z polskim akcentem. Wideo stało się hitem.

 

Modelka i aktorka z polskimi korzeniami

Supermodelka i aktorka polskiego pochodzenia pojawiła się w tiktokowym nagraniu udostępnionym przez projektantkę Tory Burch. Gwiazda wybiegu rozmawia z reporterką tuż przed wyjściem Emily Ratajkowski na pokaz. Modelka siedzi już na fotelu do makijażu i czeka na ostatnie poprawki stylisty. Przy okazji postanawia wyjawić, jak "po polsku" właściwie wymawia się jej nazwisko. Z ust gwiazdy, z lekki akcentem, pada "Ratajkowska".

Na co dzień urodzona w Wielkiej Brytanii i wychowana w Stanach Zjednoczonych artystka używa zamerykanizowanej wymowy swojego nazwiska – "Ra-tuh-cow-skee". Jednak w rozmowie z reporterką zdecydowała się na wypowiedzenie nazwiska zgodnie z polską wymową. Dlaczego? Okazało się, że dziennikarka, która rozmawia z modelką pochodzi z Europy Wschodniej. Być może Emilia Ratajkowski chciała się trochę popisać i przedstawiła się jako  "Rah-tah-kove-ska".

@toryburch

Replying to @emrata she’s right! We’ve got the receipts #TikTokFashion #NYFW #ToryBurch #ToryBurchFW23 #EmilyRatajkowski

Anglojęzycznym  fanom, którzy chcieliby nauczyć się polskiej wymiany jej nazwiska, Emily Ratajkowski zostawiła w komentarzu do nagrania małą wskazówkę. Użyła obrazka szczura, krowy i nart. Przeczytanie nazw emotek w języku angielskim da w sumie dźwięk nazwiska modelki.

Urodziła się w Wielkiej Bytanii, karierę robi w USA, bywa też w Polsce

Emily Ratajkowski to jedna z najbardziej popularnych amerykańskich modelek. Do swoich pokazów zapraszają ją czołowi projektanci. Często występuje również w teledyskach gwiazd. Urodziła się 7 czerwca 1991 w Londynie. Wychowała się w rodzinie artystycznej, jest córką malarza Johna Ratajkowskiego i pisarki Kathleen Balgley. Jej ojciec ma polskie korzenie.

Od niedawna partnerem modelki jest amerykański aktor i komik - Eric André, z którym chętnie fotografuje się na randkach. Poprzednio związana była z Sebastianem Bearem-McClardem. Para wzięła ślub, a w 2021 powitała na świecie syna. Dziecko nie scementowało jednak ich małżeństwa i rok później doszło do rozwodu.

W walentynki Eric André opublikował na swoim profilu w mediach społecznościowych odważne zdjęcia z nagiej randki z modelką. Komik zasłonił swoje krocze jedynie obrazkiem serduszka. Odbijającą się w lustrze Emily widać za to w pełnej krasie. Ratajkowski nie raz śmiało pokazywała swoje wdzięki w sieci.

Oceń ten artykuł 0 0