Jak wróżyć w andrzejki 2023? Lanie wosku to nie wszystko!

Kiedy obchodzimy andrzejki? W noc z 29 na 30 listopada to - zdaniem wielu osób - "magiczny" czas. Właśnie wówczas najlepiej sprawdzą się wróżby andrzejkowe. Poniżej kilka propozycji na zabawę dla każdego!

Kiedy andrzejki 2023? Co się robi w andrzejki? Wróżby i zabawy

Kiedy w 2023 roku są andrzejki? Tym razem imieniny Andrzeja wypadają w piątek (30 listopada), co oznacza, że najlepszy czas na wróżby i celebrowanie andrzejek to w czwartkowy wieczór (29 listopada). Imprezy z tej okazji są organizowane w weekend poprzedzający te dni. Dla wielu to „ostatni dzwonek” przed adwentem. Dlaczego w andrzejki popularne jest wróżenie? Już nasi przodkowie żyli przekonaniem o tym, że w noc z 29 na 30 listopada można – na różne sposoby – dowiedzieć się, co szykuje przyszłość. Obecnie andrzejki to głównie doskonały pretekst do zorganizowania spotkania ze znajomymi. Popularne są także wróżby dla dzieci: pełne radości i zabawy.

Wróżby i zabawy andrzejkowe 2023 – pomysły na imprezę andrzejkową

Lanie wosku w andrzejki

Jak wróżyć w andrzejki? Pomysły na spędzenie tego wieczoru można znaleźć w Internecie. Niektóre zabawy są bardzo popularne już od wielu lat – jak chociażby lanie wosku. Jak go stopić? Przede wszystkim należy zadbać o bezpieczeństwo. Zapalona świeca da roztopiony materiał, który następnie trzeba przelać przez dziurkę od klucza do miski wypełnionej wodą. Powstały element wyciąga się z naczynia i ustawia tak, by – po podświetleniu (np. lampką) – otrzymać jego cień na ścianie. Tutaj interpretacja jest dowolna, chociaż wiele osób sprawdza w sieci, co oznaczają wróżby z wosku.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Małgorzata Dziewit (@dziewit.malgorzata)

Ciastka z wróżbą na andrzejki

Innym ciekawym pomysłem na andrzejkowe wróżby są specjalnie przygotowane ciastka. Dobry przepis plus ciekawe sentencje włożone do środka dają połączenie, które doskonale sprawdzi się na imprezie andrzejkowej. Co napisać na karteczce z wróżbą? Podobnie jak w przypadku lania wosku, także i tu sporo zależy od wyobraźni. Jeśli jednak nie mamy pomysłu na takie wpisy, z pomocą przyjdzie Internet. „Spotka cię jutro coś miłego”, „Zawsze słuchaj swojego ciasteczka”, „Oczekuj na miłą niespodziankę” – to tylko kilka z propozycji. Bardzo dobrze sprawdzą się również złote myśli oraz cytaty.

Wróżba na andrzejki – przekładanie butów

Na czym polega wróżba z przekładaniem butów? Zasady są bardzo proste. W zabawie biorą udział panny, które przekładają pantofle z lewej stopy, kierując się w stronę drzwi – od najdalszego rogu pomieszczenia. Uczestniczka, której bucik jako pierwszy przekroczy próg, może liczyć na rychłe zaślubiny!

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Ruth Tam (@rushyama)

Wróżba  z monetą na andrzejki

Kolejną propozycją na andrzejki 2023 może być wróżba dotycząca monety spełniającej życzenia. Co należy zrobić? Po pierwsze: ustawić naczynię z wodą. Po drugie: wyznaczyć odległość, z której uczestnicy zabawy będą wykonywać rzuty, po trzecie: uformować kolejkę. Każda z osób wcześniej powinna pomyśleć o jednym życzeniu do spełnienia, a następnie postarać się wrzucić pieniądz (np. grosik). Jeśli próba powiedzie się za pierwszym razem – zamysł znajdzie odzwierciedlenie w rzeczywistości jeszcze w tym roku! Jeśli rzut okaże się poprawny za drugim razem – życzenie spełni się, ale dopiero w kolejnych 12 miesiącach. Jeśli natomiast moneta trafi do wody dopiero za trzecim razem: nie wiadomo, kiedy będzie można spodziewać się życiowej zmiany.

Wróżba z kubkami na andrzejki 2023

To zabawa andrzejkowa zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Ustawia się pięć takich samych kubków, pod którymi można „schować”: monetę, klucz, różaniec, pierścionek (piąty zostaje pusty). Następnie należy „wymieszać” naczynia i wybrać jedno z nich. Każdy z rekwizytów ma przypisaną konkretną interpretację. Moneta oznacza bogactwo, klucz – przeprowadzkę, różaniec – wstąpienie do stanu duchownego, a pierścionek – zmianę stanu cywilnego. „Pusty” kubek ma symbolizować pecha.

Shoty na odporność. 3 proste przepisy
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak podkręcić swoją codzienną profilaktykę zdrowia, nie sięgając po sztuczne suplementy? Odpowiedź jest prosta - shoty witaminowe. Te małe mikstury są pełne naturalnych składników, które mogą...

Oceń ten artykuł 0 0