Mleko się rozlało. Boxdel został wykluczony z Fame MMA po filmie Wardęgi

To prawdopodobnie największa afera w społeczności polskiego YouTube'a. Po filmie Wardęgi federacja Fame MMA podjęła decyzję o wykluczeniu z niej Boxdela. "Decyzja została podjęta z powodu podejrzeń dotyczących bardzo niepokojących zachowań Michała Barona" - poinformowano w oświadczeniu.

Afera "Pandora Gate" na polskim YouTube

Kilkanaście godzin temu Sylwester Wardęga opublikował w serwisie YouTube film, który już zdążył odbić się szerokim echem. Internetowy twórca odsłonił w nim mroczne sekrety na temat niektórych youtuberów, którzy mieli pisać niestosowne wiadomości i spotykać się z dziewczynami poniżej 15. roku życia, co w Polsce jest przestępstwem.

W filmie, który nazwano "Pandora Gate", pokazano "dowody" obciążające Stuarta "Stuu" Burtona, Marcina Dubiela i Michała "Boxdela" Barona – dotychczasowego włodarza Fame MMA. Oprócz tego pojawiły się sugestie, że o ich niestosownym zachowaniu miało wiedzieć wielu influencerów, którzy w przeszłości nagrywali filmy z gry Minecraft.

Choć głośna afera już zaczęła zbierać swoje żniwa, to jest to dopiero początek prawdziwego skandalu. W środę youtuber "Konopskyy" zamierza wypuścić kolejny film dotyczący "Pandora Gate", który powstał we współpracy z Sylwestrem Wardęgą. Według informacji podanych przez internetowych twórców sprawę mają badać już organy ścigania.

Fame MMA reaguje na zarzuty wobec Boxdela

We wtorek wieczorem w mediach społecznościowych pojawiło się oświadczenie federacji Fame MMA, której jednym ze współwłaścicieli jest Michał "Boxdel" Baron. Prezes zarządu spółki poinformował w nim o natychmiastowym wykluczeniu youtubera z jej bieżącej działalności. Federacja zamierza też podjąć wszelkie kroki wobec wszystkich osób, którym publicznie zarzucono niepokojące zachowania.

Jako prezes zarządu spółki zarządzającej Federacją FAME oświadczam, że Michał Baron został de facto wykluczony z bieżącej działalności Federacji w trybie natychmiastowym

– przekazał Krzysztof Rozpara, Prezes Zarządu FAME S.A.

Decyzja została podjęta z powodu podejrzeń dotyczących bardzo niepokojących zachowań Michała Barona w okresie przed rozpoczęciem działalności w Federacji. Oświadczam również, że władze Federacji nie posiadały wiedzy dotyczącej wspomnianych zachowań. O dalszych krokach natury formalnej Federacja poinformuje w formie oświadczenia na oficjalnych kanałach FAME w mediach społecznościowych

– wyjaśniono.

Jednocześnie należy zaznaczyć, że Federacja podejmie natychmiastowe i stanowcze kroki względem innych osób występujących na naszych galach, wobec których skierowane zostały publicznie poważne zarzuty w związku z tą sprawą ­

– dodano.

Oceń ten artykuł 1 0

Ogólna ocena Mleko się rozlało. Boxdel został wykluczony z Fame MMA po filmie Wardęgi to: 100% / 100%, uzyskana z: 1 głosów.