Serial "Matylda" - gdzie go oglądać i ile ma odcinków?

Nowy serial "Matylda" z Marią Kowalską w roli głównej podbił serca widzów TVP. Wiele osób decyduje się spędzać niedzielne wieczory w towarzystwie właśnie tej produkcji. Ile odcinków będzie liczyć pierwsza seria?

O czym jest serial „Matylda”?

„Matylda” w reżyserii Krzysztofa Langa to opowieść o losach młodej dziewczyny, której przyszło dorastać w czasach po powstaniu styczniowym, które są bardzo trudne dla kobiet. Tytułowa Matylda (Maria Kowalska) – jest zbuntowaną osiemnastolatką, która postanawia uciec z pensji. Bohaterka trafia do miejscowości Brzeziny, by znaleźć schronienie u przyjaciół rodziny. Na jaw wychodzą tajemnice z przeszłości, a serce Matyldy zaczyna bić mocniej w stronę pewnego doktora Bodena… Nie podoba się to Helenie (Magdalena Buczkowska), która chce wydać podopieczną tak, by było to jak najbardziej opłacalne…

W mediach społecznościowych TVP można zobaczyć, jak wyglądały kulisy powstawania serialu:

Serial „Matylda” – ile ma odcinków?

„Matylda” spotkała z entuzjastycznym przyjęciem ze strony widzów. Wielu fanów zastanawia się, ile produkcja będzie miała odcinków. Z informacji, które możemy znaleźć w internecie, wynika, że pierwszy sezon będzie liczył 13 epizodów. W tym momencie nie wiadomo jeszcze, czy produkcja otrzyma kontynuację.

„Matylda” – gdzie oglądać serial?

Nowy serial „Matylda” można oglądać w każdą niedzielę na TVP1 o godz. 20:20. Jeśli z jakigoś powodu nie mamy możliwości obejrzenia produkcji w telewizji, to nic straconego! Powtórki oraz przedpremierowe epizody są dostępne na stronie vod.tvp.pl.

Oceń ten artykuł 0 0