Sprawdzono, ile maksymalnie lat może przeżyć człowiek

Obecna średnia długość życia w Europie wynosi 78 lat. To bardzo dużo w porównaniu z przeszłością. Na taki stan rzeczy wpłynął przede wszystkim rozwój medycyny. Średnia będzie rosnąć, aż osiągnie maksimum. Ile to lat?

Dlaczego ciało umiera?

Organizm umiera, ponieważ traci zdolność regeneracji. Z wiekiem spada odporność i wydłuża się czas, którego potrzebujemy, aby powrócić do zdrowia po chorobie. Badania wykazały, że osoby w wieku 40 lat potrzebują średnio dwóch tygodni, aby powrócić do zdrowia po chorobie. Osoby w wieku 80 lat potrzebują już sześciu tygodni. Ten spadek jest na tyle przewidywalny, że naukowcy stworzyli aplikację, która mierzy parametry biologiczne użytkownika za pomocą specjalnej opaski. Na podstawie zebranych danych oblicza ona tempo starzenia się organizmu i szacuje długość życia.

Jaki jest maksymalny wiek człowieka?

Na podstawie faktu, że zdolność regeneracji organizmu spada, naukowcy obliczyli maksymalny wiek człowieka. Ich zdaniem ludzki organizm, w zależności od nawyków i stylu życia, całkowicie utraci zdolność regeneracji między 120 a 150 rokiem życia. Najdłużej żyjącą osobą na świecie, której wiek został potwierdzony, była Francuzka Jeanne Calment, która przeżyła 122 lata. Obecnie najstarsza jest Francuzka Lucile Randon, która w tym roku skończyła 118 lat! Lucile prezentujemy na zdjęciu poniżej:

Według badaczy małe dzieci mogą pamiętać swoje poprzednie wcielenia...
Reinkarnacja to tajemnicze zjawisko, które jest przedmiotem wielu dyskusji. Tematem zajęli się również naukowcy, w tym dr Ian Stevenson, który za swojego życia badał przypadki dzieci, które wspominały swoje poprzednie wcielenia, wskazując na imiona,...

Pies czy kot? Które z nich jest mądrzejsze?
Walka pomiędzy psami i kotami trwa w najlepsze, a właściciele sami dyskutują o tym, który pupil jest mądrzejszy. Badacze również są w tej kwestii podzieleni, chociaż jedno ze zwierzaków faktycznie może wypadać trochę lepiej...

Oceń ten artykuł 0 1