Ten niezwykły drzewołaz wie, jak się ukryć. Trudno go zauważyć! [WIDEO]

Nagranie zamieszczone w sieci przedstawia drzewołaza, który bardzo mocno się skulił i jest nie do rozpoznania! W momencie, kiedy nagrywający dotyka zwierzęcia patykiem, widzimy jak naprawdę wygląda ten płaz!

Czym jest drzewołaz

Drzewołazy to płazy, które zamieszkują Amerykę Południową i Środkową. Mają jaskrawą skórę, która może przybierać różne barwy, w zależności od gatunku drzewołaza. Wiele gatunków drzewołazów jest zagrożonych wyginięciem. Ciekawostką jest to, że znane są z trującej skóry, którą zatruwa się indiańskie strzałki do dmuchawek. Prawdą jest jednak taka, że tylko 3 gatunki z około 175 są w ten sposób wykorzystywane. Co ciekawe, substancje wydzielane przez skórę jednego z drzewołazów są wykorzystywane w medycynie – są 200 razy silniejsze niż morfina!

Niezwykłe nagranie

Na nagraniu można zobaczyć drzewołaza, który siedzi na liściu rośliny. Niezwykłe jest to, że wcale nie wygląda on na drzewołaza! W pewnym momencie osoba widoczna na nagraniu dotyka zwierzęcia patykiem. W jednej chwili drzewołaz otwiera oczy i prostuje odnóża, wchodząc na podstawiony patyk. Właśnie wtedy widać drzewołaza w całej okazałości. To niezwykłe, jak bardzo różni się od tego, co widzieliśmy w pierwszych sekundach filmu!

Urocze nagranie małego kraba! Musisz to zobaczyć! [WIDEO]
Nagranie z krabem zachwyca ludzi w Internecie! Udało się nagrać zwierzaka, który w pewnym momencie otrzepał swoje oczy z piasku. Całość wygląda niesamowicie uroczo!

Niezwykłe spotkanie! Tuż obok niedźwiedzia polarnego wyłoniła się foka! Nagranie rozczula! [WIDEO]
Nie ma nic bardziej rozczulającego niż małe zwierzaki! Takie nagrania bardzo szybko mogą poprawić humor! Na jednym z nich mały niedźwiadek polarny siedzi tuż obok przerębla, z którego wyłania...

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze