Decyzja na temat regionalnych lockdownów i obostrzeń w najbliższych dniach? Jest komentarz Waldemara Kraski

"Epidemia nie czyta naszych prognoz, tak jak pokazały poprzednie miesiące – nie zawsze się one sprawdzają" - przyznaje wiceminister zdrowia. Jeszcze jakiś czas temu Adam Niedzielski tłumaczył, że jeśli "trendy, które - można powiedzieć są zatrważające - się utrzymają, no to oczywiście będziemy musieli podejmować drastyczne kroki". Waldemar Kraska, zapytany o decyzje związane z regionalnymi lockdownami i zaostrzeniem obostrzeń, wyjaśnia, że na ten moment nie zostały one podjęte. Jak dodaje: "Ta decyzja, jeśli będzie podejmowana, to będą najbliższe dni".

Zaostrzenie obostrzeń?

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zwraca uwagę, że ze szczytem zachorowań będziemy musieli zmierzyć się na przełomie listopada i grudniaDecyzje o ewentualnym zaostrzeniu obostrzeń będą zależeć od wzrostu liczby zakażeń w tym tygodniu – dodał. Jeszcze do niedawna resort zdrowia informował, że czwarta fala wyniesie w szczytowym momencie 15-20 tys. lub nawet do 40 tys. zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 dziennie. Na dzień 2.11.2021 roku liczba nowych przypadków wynosi 10 429124 przypadków śmiertelnych i 256 015 osób na kwarantannie. 8 257 chorych na Covid-19 przebywa w szpitalach. Liczba zajętych respiratorów wynosi 692.

 

Decyzje "w najbliższych dniach"?

Adam Niedzielski już wcześniej podkreślał, że sytuacja staje się bardzo poważna. Tłumaczył, że jeśli trendy, które - można powiedzieć są zatrważające - się utrzymają, no to oczywiście będziemy musieli podejmować drastyczne kroki. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Waldemar Kraska przyznał, że epidemia nie czyta naszych prognoz, tak jak pokazały poprzednie miesiące – nie zawsze się one sprawdzają. Wiceminister zdrowia podkreśla, że na dzień dzisiejszy nie ma decyzji na temat regionalnych lockdownów i zaostrzenia obostrzeń. Dodał jednak, że jeśli będą one podejmowane, to w najbliższych dniach. Ministerstwo Zdrowia rozważa punktowe wydanie nowych zaleceń dot. liczby osób w komunikacji miejskiej. Nie obejmą one jednak osób zaszczepionych i wprowadzane będą najczęściej powiatami.

Pandemia potrwa rok dłużej niż powinna? WHO komentuje
Światowa Organizacja Zdrowia zaznacza, że "kryzys pandemiczny może z łatwością przeciągnąć się głęboko w 2022 rok". A tym samym potrwa 12 miesięcy dłużej "niż to konieczne". Powód?

Masz za sobą pobyt w szpitalu? Możesz spodziewać się telefonu
"Pacjenci, którzy przebywali ostatnio w szpitalu, będą proszeni o odpowiedź na 9 pytań dot jakości komunikacji, traktowania i wyżywienia. Z góry dziękuję za poświęcony czas" - napisał na Twitterze minister zdrowia. Jakich pytań mogą...

Źródła: PAP

Oceń ten artykuł 0 0